Obustronne torbiele pajęczynówki w dołach środkowych czaszki

TK głowy wykazało obustronne torbiele pajęczynówki w dołach środkowych czaszki, przy biegunach płatów skroniowych: po str prawej 23mmx10mm, po lewej 33mmx13mm, obecnie mam bóle w dołach oczu, uczucie silnego wypychania oczu oraz szumy i swędzenie uszów. Proszę napisac czy jest to groźne? Choruję jeszcze na zapalenie tkanki łącznej, mam przeciwciała ANA2 dodatnie. Mam jeszcze torbie między tarczycą a cieśnią, czy to ma jakieś powiązanie?

Piotr Pilarski

Te rozpoznania nie mają ze sobą związku. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. A na jaką dokładnie choruje Pani jednostkę chorobową reumatologiczną? Konieczne jest poznanie większej ilości informacji aby móc coś więcej powiedzieć.