Odchudzanie i planowanie ciąży

Mam 20lat i 150cm wzrostu ważę 60kg w ciągu roku przytyłam 20kg miałam problemy zdrowotne z hormonami tyć zaczęłam od nóg i pośladków co wskazuje na otyłość typu gruszka ale mam też brzuch przed ślubem stosowałam dietę jestem technikiem żywienia więc trochę o dietach wiem mimo to mam duży problem chcemy z mężem mieć dziecko ale ginekolog kazał mi do tego schudnąć bo później mogę mieć większy problem schudłam 4kg ale ostatnio nie mam czasu gotować i problem wrócił proszę o pomoc. Aleksandra

Magdalena StusiĹska

Witaj,
najważniejsze w diecie jest rozłożenie posiłków na małe porcje w ciągu dnia. Dania nie muszą też być bardzo skomplikowane. Zwróc uwagę na zwiekszenie udziału warzyw w diecie. Pomóc może też zmiana soków owocowych na wode- obniża to bardzo kaloryczność napojów.
Warto tez zainwestować w ruch- nie muszą to być od razu zajęcia fitness, ale wejście po schodach zamiast windą czy spacer.