Odczuwanie strachu podczas szukania pracy

Witam . Skończyłam niedawno szkołę i nie mogę znaleźć dla sb żadnej pracy gdyż ogarnia mnie strach przed nią . Za każdym razem psychicznie czuje się fatalnie ( chyba że jest to jednodniowa próba i wiem że mogę zrezygnować - wtedy czuje się troche lepiej ) Dzień przed nie mogę spać i jeść . Poddałam się i siedzę w domu.Trwa to już ponad rok a ja jestem coraz bardziej załamana . Miałam też myśli samobójcze bo czuje że do niczego się nie nadaje i nie ma dla mnie żadnej przyszłości . Proszę o radę

Witaj,
to błędny tryb rozumowania. Tego typu myśli mogą Cię wpędzić w depresję, a to nie byłoby dobre.
Jeżeli chodzi o lęk, który masz to może być tzw lęk przed spowodowaniem zawodu, lub rodzaj nerwicy. Spowodowane to jest tym, że się sama za bardzo stresujesz. Proponowałbym Ci przeczytanie mojego artykułu na ten temat :
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf
i ewentualne zapisanie się na terapie on-line.
Głowa do góry, dasz radę, pozdrawiam

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza