Odpowiednia dieta dla 20-letniej kobiety

Witam przez 3 ostatnie miesiące chodziłam do dietetyka. Moja początkowa waga 64 kg a przy ostatniej wizycie61,3 kg przy wzroście 174kg.Moja waga docelowa była ustalona 57kg.Niestety mam problemy finansowe i przestałam chodzić. Mimo stosowania zaleceń dietetyka moja waga w 1 tygodniu wzrosła o kg0,2 . Wczoraj miałam urodziny i zjadłam kawałek tortu.Teraz boję się wejść na wagę. Co mam zrobić aby waga spadła?Chcę schudnąć jeszcze 4kg.Proszę o pomoc.

Witam.

Z jednej strony radziłabym kontynuację kuracji u dietetyka, a z drugiej strony rozumiem problemy finansowe. Na brak efektów odchudzania widocznych na wadze może wpływać wiele czynników jak na przykład zwiększanie się masy mięśniowej kosztem tkanki tłuszczowej (efekt pożądany). Problemem mogą być też odstępstwa od diety o których nie zdaje sobie Pani sprawy np dosłodzenie kawy, herbaty czy dodanie majonezu do sałatki lub niewłaściwa obróbka termiczna potraw. Nie wiem czy odchudzała się Pani na podstawie ogólnych zaleceń (produkty zalecane, przeciwwskazane) czy z pomocą konkretnie ułożonego i prawidłowo zbilansowanego pod Panią planu żywieniowego.

W tej sytuacji jedyne co mogę polecić to regularne spożywanie 4 lub 5 posiłków dziennie. Śniadanie do godziny po przebudzeniu, posiłki w odstępach 2,5-4 godziny, kolacja 3h przed snem. Proszę nadal stosować się do zaleceń od dietetyka, który Panią prowadził plus postawić na sport! 4 kg to niewiele, można ładnie wymodelować sylwetkę dzięki aktywności fizycznej. Polecam Slow Jogging.

Jeżeli nie miała Pani opracowanego indywidualnego planu żywieniowego zachęcam do zapoznania się teraz lub w przyszłości z moją ofertą diet on-line.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Alicja Skubis dietetyk kliniczny