Odżywiam się zdrowo i ćwiczę - czy moja waga jest prawidłowa?

Mam 15 lat i jestem kobietą. Przy wzroście 162,5 cm ważę 59kg czy moja waga jest prawidłowa ? Jem zdrowo i ćwiczę.. Na śniadanie jem kanapkę z ciemnego pieczywa z drobiową szynką oraz herbatkę. Na drugie śniadanie w szkole również spożywam kanapkę z drobiową szynką. Obiad to zupa lub ziemniaki z sosem i do tego jakieś warzywo w formie np. mizerii (częściej zupa) na kolację jem jogurt naturalny i kromkę chleba pełnoziarnistego często też piję soki typu multiwitamina. W ciągu tygodnia ćwiczę : 1xFitness, 1x Joga, 3x w-f, 2x tańce - wszystkie ćwiczenia wykonywane po 45 minut. Dodam, że pierwsze śniadanie nie spożywam regularnie jest ono raczej nie zjadane niż zjadane. Nigdy nie stosowałam diet. Moja mama ma nadwagę zaś tata ma otyłość I stopnia.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 75 centyla, zaś wzrost około 50 centyla. Wskaźnik BMI oznaczony dla tych wartości wynosi 22,2. Nie powinnaś mieć zatem powodów do niepokoju. Tym bardziej, że pamiętasz o zasadach zdrowego odżywiania oraz o aktywności fizycznej. Pamiętaj także, że odchudzanie w Twoim wieku może być niebezpieczne dla Twojego wzrostu i rozwoju, także nie podejmuj takich działań na własną rękę.