Opis rezonansu magnetycznego łękotki

Witam, Czy taki opis rezonansu świadczy tym że konieczna będzie operacja? "Łąkotka przyśrodkowa- horyzontalna szczelina pęknięcia trzonu i rogu tylnego komunikująca z powierzchnią stawową piszczelową- III stopień uszkodzenia. " Pozdrawiam Damian

Panie Damianie, jeżeli dane kliniczne (badanie fizykalne, objawy bólowe oraz wywiad) są zgodne z przedstawionym wynikiem badania dodatkowego jakim jest rezonans magnetyczny to należy przyjąć, że postępowaniem z wyboru powinna być artroskopia. Celem jej będzie naprawa Pana łakotki bądź jej częsciowe usunięcie w zakresie uszkodzonej części. Oczywiście o całości leczenia decyduje prowadzący Pana ortopeda - diagnozujący, kwalifikujący do leczenia operacyjnego oraz wykonujący ten zabieg. Życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.
dr n.med.M.A.Kasparek