Osłabienie, ból głowy, szyi i kręgosłupa a wyniki badań

Witam, od tygodnia gorzej się czuje, osłabianie, ból głowy, - ale bez kataru czy kaszlu, za to dodatkowo ból szyi i kręgosłupa. lekarz polecił zrobienie badania krwi: O to wyniki powyżej/ poniżej normy : Monocyty 1,28 tys/ul* powyżej 1,0 nor; eozynofile 0,05 tys/ul* poniżej 0,1 nor; Bazofile 0,2 tys/ul* powyżej nor; Neutrofile 37,1 ponizej 40 nor;Monocyty 17 %*powyżej 10 nor, bazofile 2,7 %* 2,0 nor czy ktoś mógłby pomóc z interpretacja tych wyników. Serdecznie dziękuje

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wyniki należy interpretować odnosząc je do całości. Zauważalny jest u Pani obniżony odsetek neutrofili a co za tym idzie najprawdopodobniej wzrost odsetka limfocytów - może to świadczyć o przebytej lub aktualnej infekcji wirusowej. Sugeruję konsultację internistyczną podczas której lekarz odniesie wyniki badań do Pani stanu zdrowia.