Otyłość a ból kolan i senność

Witam mam 19 lat i otyłość 2 st. Ważę 105 kg przy wzroście 168cm. Proszę o poradę, ostatnio bardzo bolą mnie kolana przy wychowaniu nóg w bok, dodatkowo kręgosłup w odcinku piersiowym. Ciągle chce mi się spać. Czy to wszystko wynikać może z otyłości czy może zasługa słabych stawów? Dodam że moja mama ma zwyrodnieniowe zapalenie stawów.

Dzień dobry,

tak, opisywane dolegliwości będą wynikać z otyłości. Nadmierna masa ciała znacznie obciąża stawy. Należy zmienić sposób odżywiania, styl życia, wprowadzić więcej aktywności fizycznej choćby codzienne spacery.

pozdrawiam!