Pessar kołnierzowy na przełomie 34/35 tygodnia ciąży

Jestem na przełomie 34/35 tyg.pierwszej ciąży.Mam na szyjce pessar kołnierzowy od 3tyg.Od czasu pessara mam wzmożona wydzieline:kilka dni wodnistą zółtą lub śluzowatą lepką w mniejszej ilości-różnie.Mam nadzieje że to nic złego?Aplikuje globułke clotrimazol co 2dni i luteine100 2x1.Dziś obudziłam sie z podobnym bólem do miesiączkowego nisko w dole brzucha,zgagą i lekką mdłością.Przeszło, jednak wciąż mam wrażenie delikatnie obolałego całego brzucha.Czy takie bóle są normalne na tym etapie ciąży?

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisane przez Panią objawy mogą występować w ciąży, upławy po założeniu pesara takze. Oczywiście w razie nasilenia dolegliwości, sugeruję kontrolę u ginekologa.