Petting - czy może dojść do zapłodnienia?

Witam, mam pytanie. Współżyłam z chłopakiem i wszystko było pod kontrolą, z prezerwatywą. Później za jakiś czas ok. 2 godz. zaczęliśmy się znów pieścić. Dotykał członkiem moich narządow, nie centralnie w środku, ale jakieś zbliżenie było. Oczywiście prezerwatywa po wcześniejszym stosunku była ściągnięta i dawno wszystko wyschło. Pytanie jest  - czy wyschnięta już sperma na członku może być niebezpieczna? To znaczy, czy może dojść do zapłodnienia w taki sposób?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe, by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić, czy dana osoba jest w ciąży czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze jeżeli doszło do stosunku seksualnego
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne.

Warto byś wiedziała, że w trakcie pettingu także może dojść do zapłodnienia, wówczas gdy nasienie zostanie przeniesione na rękach, a kobieta jest w trakcie dni płodnych. Długość przeżycia plemników jest różna w zależności od środowiska w jakim się znajdują - od temperatury i pH.

http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl