Picie piwa a bóle wątroby

lubię piwo,muszę wypić codziennie bo jestem chory,ale jak wypiję więcej co jakiś czas mam bóle wątroby,poleżę 3 dni bez picia i bóle przechodzą.Mam to od kilku lat.Napady bólu biorą mnie co miesiąc.% lat temu byłem w szpitalu bo wykryli mi jakiś płyn koło watroby.,Niewiem czemu mam takie napady bólu
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witaj,
Piwo zawiera alkohol, który w nadmiarze i często spożywany negatywnie wpływa na wątrobę, wręcz ją uszkadza.
Zgłoś się do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Staraj się przez kilka tygodni nie pić alkoholu (w tym piwa). Nie tylko piwo wypłukuje piasek z nerek - a woda mineralna, herbata zielona owszem. Pozdrawiam, Aneta Kościołek