Plamienie podczas stresu

Witam, mam 32 lata 7 lat temu urodziłam dziecko i od tamtej pory regularnie biorę tabletki antykoncepcyjne, moje miesiączki był regularne. W połowie stycznia byłam na urlopie w ciepłych krajach i tam po 6 dniach zaczęłam plamić (plamienie się nasila). W drugim tygodniu brania tabletek, myślałam że to zmiana klimatu, ale po powrocie do kraju nic się nie zmieniło. I teraz nie wiem czy mam czekać do czasu prawidłowej miesiączki i czekać aż ten kłopot się wyreguluje czy iść do lekarza? Proszę o podanie przypuszczalnej przyczyny. P.S W momentach nerwowych- stres krwawienie nasila się. Dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Zmiana klimatu mogła wpłynąć na wystąpienie krwawienia i zaburzenia hormonalne. Może też to być koincydencja i krwawienie może świadczyć o nieprawidłowości w jamie macicy. Najlepiej byłoby zgłosić się do ginekologa i wykonać badanie USG.

Z poważaniem