Płyn preejakulacyjny a ciąża - jakie jest prawdopodobieństwo zapłodnienia?

Witam. Dzisiaj z moją dziewczyną uprawialiśmy peeting, lecz wydaje mi się, że penis wszedł na chwilę do pochwy (nie czułem dokładnie, ponieważ nigdy nie uprawialismy sexu, do tej pory tylko zabawy rękoma). Podczas tego wszystkiego nie było żadnego wytrysku, lecz pojawił się płyn preejakulacyjny. Po tym wszystkim włożyłem jeszcze palec do pochwy (nie głęboko). Wszystko było bez zabezpieczenia, głosy są na ten temat podzielone, dlatego liczę na poważną i fachową odpowiedź. Czy może być w ciąży? Co robić dalej? Czekać czy jakies tabletki? Mojej dziewczynie wyszło, że ma teraz dni płodne, do następnego okresu około 2/3 tygodni. Płyn preejakulacyjny pojawił się już przed peetingiem. Proszę o odpowiedzi !
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Preejakulat jest naturalnym lubrykantem wydzielanym zawsze w trakcie silnego podniecenia seksualnego. Jest on wydzieliną gruczołów opuszkowo-cewkowych i może zawierać niewielkie ilości plemników zdolnych do zapłodnienia.

Ryzyko zapłodnienia w trakcie penetracji przedsionka jest stosunkowo niewielkie. Z tego też powodu wydaje się, że nie ma podstaw do niepokoju.

Tabletki alarmowe zawierają bardzo duże stężenie hormonów, które nie pozostają bez znaczenia dla organizmu kobiety. Przepisywane są wyłącznie w określonych sytuacjach, np. pęknięta prezerwatywa, całkowity brak zabezpieczenia podczas pełnego stosunku pochwowego, gdzie ryzyko ciąży jest znaczące.

W obecnej sytuacji pozostaje Państwu czekać na pojawienie się okresu. Dla całkowitego uspokojenia Pana partnerka może wykonać test ciążowy po 14 dniach od zbliżenia ( koniecznie z porannej porcji moczu) lub po 8 dniach oznaczyć poziom hormony betaHCG we krwi.

Pozdrawiam.