Początki dyskopatii lędźwiowej i sklerotyzacje panewki stawu biodrowego

Dzień dobry :-) mam początki dyskopati ledzwiowej i sklerotyzacje panewki stawu biodriowego po wiekszym wysiłku albo przejściu paru km odczuwam straszny bol nóg najgorsze jest wtedy wchodzenie po schoda Czy wyżej wymienione schorzenie może być tego przyczyną ? Mam dopiero 42 lata co będzie za parę lat Wszelkie zabiegi masarze pomagają na chwile. Nie chciałam bym brać silnych tabletkow przeciwbólowych bo tylko to zalecił mi mój lekarz Czy przy tym schorzeniu są jakieś przeciwwskazania? Dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, niestety choroba zwyrodnieniowa jest chorobą postępującą i jedynym wyjściem jest ruch odpowiedni, spadek masy ciała oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Ból natomiast zwalcza się środkami przeciebolowymi. Pozdrawiam.