Poczucie beznadziejności, ciągłe uczucie niepokoju, nerwowość i płaczliwość

Agnieszka 32 lata To co mnie męczy trwa odkąd pamiętam a ciągu ostatnich 4 lat odczuwam to jeszcze silniej.Poczucie beznadziejnosci,ciągłe uczucie niepokoju,lęk przed wyjsciem nawet do sklepu,nerwowość,częste zanoszenie płaczem.Najchętniej stałabym się niewidzialna dla otoczenia.Pewnie czuję się tylko jak wychodzę nawet na zakupy z kimś bliskim.Z nikim o tym nie rozmawiam bo nie potrafię,wstydzę się.Co zrobić,gdzie się udać?Proszę o pomoc!

Opisywane przez Panią objawy świadczą o rozwijaniu się jakiegoś zaburzenia na tle nerwowym, bądź też głębokiego kryzysu. Aby ustalić co się dzieje, uzyskać konkretną diagnozę i podjąć terapię powinna się Pani zgłosić do psychologa. Polecam psychologa poznawczo-behawioralnego, gdyż w tym nurcie specjaliści mają dużo efektywnych metod radzenia sobie z tego typu problemami. Powodzenia!

Witam serdecznie,

Opisane przez Panią problemy ograniczają Pani życie, nie pozwalają czerpać z niego radości i realizować swojego potencjału. Zasługuje Pani, aby żyć pełnią życia. Nie warto więc czekać, aż problemy nasilą się jeszcze bardziej. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Tutaj kilka wskazówek, jak znaleźć własicwą osobę:

https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/29/76/

Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska