Polip na strunie głosowej, asymetria migdałków, ból ucha i żółty nalot pod językiem z krwią

Witam. Czeka mnie mikrolaryngoskopia, ponieważ na mojej prawej strunie głosowej zalega polip. Nie dawno lekarz internista stwierdził asymetrię migdałków, prawy jest większy. Dodatkowo czasem boli mnie prawe ucho i mam żółty nalot pod językiem z krwią. Tata zmarł 8 miesięcy temu na raka płaskonabłonkowego z umiejscowieniem na policzku, prawym. Do tego większość krewnych z jego strony zmaga się z nowotworem. Czy jest to powód do niepokoju?

Aleksander Ropielewski

Na pewno należy wykluczyć możliwość raka głowy i szyi. Najlepiej jeżeli powie Pani o swoich obawach i historii medycznej rodziny przed zabiegiem usunięcia polipa strun głosowych.