Polip w wypuście średnicy 7-8 mm na krótkiej szerokiej szypule

Stwierdzono u mnie podczas gastroskopii polip w wypuście śred.7-8 mm na krótkiej szerokiej szypule zalecono usuniecie w warunkach szpitalnych. Na czym polega usuwanie? czy jest to zabieg chirurgiczny?

Opis pozwala przypuszczać, że zmiana może być usunieta w warunkach badania gastroskopowego, odcieta specjalną pętlą. Ze wzgledów bezpieczeństwa, zabiegi takie zwykle wykonuje się w "osłonie" szpitala