Polipy odbytu i silny ból podbrzusza oraz problemy z oddawaniem stolca

Witam stwierdzono u mnie polipy jelita grubego na 25cm z dwóch pobrano próbki - nie stwierdzono komórek rakotwórczych lecz jeden jest wielkości 1 cm odczuwam silny ból podbrzusza zaburzenia stolca ,częste oddawanie i bardzo luzne .. proszę o informacje czy konieczna jest operacja tego polipa i czy ogólnie jest to powazna operacja .Dziekuje za szybką odpowiedz.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ponieważ na podłożu polipa może rozwijać się nowotwór najodpowiedniejszym postępowaniem byłoby jego usunięcie. Polipy takie usuwa się w trakcie kolonoskopii. Ponieważ występują objawy alarmujące, proponuję w miarę szybko wizytę u lekarza.
Pozdrawiam