Pominęłam tabletkę z pierwszego blistra. Co teraz?

Witam serdecznie. Nurtuje mnie jedno pytanie. Na ulotce pisze, że jeśli pominie się tabletkę z pierwszego blistra, a był stosunek w tygodniu poprzedzającym pominięcie tabletki, to istnieje ryzyko zajścia w ciążę - jak to jest możliwe? Np. w poniedziałek się kochałam, a w następny poniedziałek zapomniałam wziąć tabletkę. Jak to jest możliwe, że się zajdzie w ciążę? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Podana na ulotkach informacja, jak najbardziej jest prawdziwa. Plemniki w warunkach, jakie panują w pochwie mogą żyć około 72 godzin. Niektórzy naukowcy podają jednak, że czas ten w sprzyjających warunkach może wynosić nawet do 5 - 7dni. Producenci środków antykoncepcyjnych starają się, by oferowane przez nich środki miały jak najlepszą skuteczność - stąd też lepiej wziąć pod uwagę wszystkie doniesienia medyczne, nawet te najbardziej mało prawdopodobne, tak by kobiety, które stosują dany preparat były zadowolone z jego skuteczności.