Pominięcie 3. tabletki antykoncepcyjnej o 12 godzin

witam!!! zapomniałam wziasc o godz.21 tabletke antykoncepcyjna.Wziełam ta 3 tabletke(zapomniana) z opakowania po rownych 12 godzinach( w sumie co do minuty minelo 12 godzin)Czy skutecznosc moze byc zmniejszona.Wydaje mi sie ze nie,aczkolwiek wole miec pewnosc.pozdrawiam.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli dalsze tabletki będzie Pani przyjmować zgodnie z zaleceniami producenta, to nie ma powodu do obaw, a ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie powinno być osłabienia działania tabletki. Aczkolwiek proponowałbym przez tydzień stosować dodatkowe metody jak np. Prezerwatywy. Proszę pamiętać że nie ma w 100 % skutecznych metod antykoncepcji.