Pominięcie jednej tabletki - czy to wpłynęło istotnie na skuteczność pigułek?

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj zauważyłam, że w poprzednim miesiącu zaczęłam brać tabletki o dzień za późno. Czyli jednej nie wzięłam. Teraz powinnam zacząć je brać jutro (zrobiłam 7 dni przerwy), Czy zacząć brać już dziś? Jak to wpłynęło na ich skuteczność? Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Może Pani przyjąć tabletkę dzień wcześniej (tj. skrócić przerwę do 6 dni). Nie wpływa to na skuteczność antykoncepcyjną.
2. Zupełnie inaczej jest z wydłużeniem przerwy. Jeśli poprzednia przerwa trwała 8 dni proponuję wykonać test ciążowy (nawet jeśli wystapiło krwawienie). Szansa na zapłodnienie jest duża.