Pominięta tabletka antykoncepcyjna w 2 dniu cyklu bez przerwy 7-dniowej

Dzień dobry! Nie zrobiłam przerwy między dwoma opakowaniami (zależało mi by nie mieć okresu). W drugim dniu drugiego opakowania zapomniałam wziąć tabletki. Kochałam się w tym dniu ze swoim chlopakiem. Czy istnieje duże prawdopodobieństwo ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ma Pani "szczęście w nieszczęściu" - z racji tego, że nie zrobiła Pani przerwy między opakowaniami, pominięcie tej drugiej pigułki nie powinno stanowić problemu (o ile będzie Pani teraz zażywać pigułki przez 7 dni z rzędu, a tak przecież będzie, prawda?).

Proszę dalej zażywać tabletki codziennie aż do skończenia opakowania. Najprawdopodobniej nie ma konieczności stosowania dodatkowej antukoncepcji. Proszę pamiętać, że pod koniec tego opakowania może pojawić się krwawienie lub plamienia - pomimo zażywania pigułek. To nic niepokojącego.

Pozdrawiam!