Pominięta tabletka i stosunek - co robić?

Witam. W pierwszym tygodniu po 7-dniowej przerwie wzięłam 3. tabletkę z opóźnieniem. Powinnam wziąć o 7 rano we środę, a wzięłam o 00.30 w nocy (czyli już we czwartek, na wszelki wypadek 2 szt). Wcześniej we środę w nocy ok. 2.00 miał miejsce stosunek. Co robić? Bardzo dziękuję z góry za szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

W tej sytuacji najbezpieczniej jest zażyć tabletkę "po stosunku" oraz kontynuować stosowanie tabletek. Konieczne jest ponadto stosowanie dodatkowej antykoncepcji (prezerwatyw) przez 7 dni.