Spóźniłam się z przyjęciem drugiej tabletki antykoncepcyjnej - czy jest jakieś ryzyko ciąży?

Witam! ;) Mam 22 lata. Otóż trapi mnie następujący problem. Pierwszą tabletkę wzięłam ok. 21.00, a ok. 22.00 nastąpił stosunek. Niestety zapomniałam wziąć druga tabletkę na czas ;( Wzięłam ją dopiero następnego dnia, czyli w dniu, kiedy powinnam wziąć trzecią tabletkę. Niestety wzięłam ją bardzo późno, bo dopiero o 19.20, czyli po opóźnieniu ok. 20-godzinnym. Razem z drugą tabletką wzięłam trzecią, czyli dwie na raz trzeciego dnia. I obawiam się, że mogę być w ciąży. Jaka jest szansa, że się tak może stać? Dodam jeszcze, że tabletki biorę już ponad 2,5 roku i nie mam pojęcia, jak mogłam zapomnieć wziąć tabletkę i dodatkowo przypomnieć sobie o tym aż tak późno, bo nigdy mi się to nie zdarzyło. Ale wstyd ;(:(:( Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety ryzyko jest duże. Pominięcie początkowych tabletek po przerwie oznacza jej wydłużenie i mogło doprowadzić do owulacji. Powinna Pani zażyć tabletkę po stosunku i dopiero po niej kontynuować stosowanie tabletek.

Teraz pozostaje tylko czekać i trzymać kciuki.