Pominięta tabletka w trzecim tygodniu

Witam. Zapomniałam zażyć pigułki w trzecim tygodniu, następnego dnia zażyłam dwie naraz o godzinie 23.00. Normalnie biorę ok. godziny 20.00. Zapomniana pigułka była 18, dzisiaj skończyłam brać opakowanie, a jutro mam zamiar zacząć nowe, bez 7-dniowej przerwy. Czy dobrze robię? Wczoraj dostałam brunatnych plamień, a dzisiaj lekkiego krwawienia. Miałam stosunek z partnerem ok. tygodnia temu. Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę? Kiedy wróci normalna ochrona antykoncepcyjna? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Bardzo dobra decyzja.

Jeśli nie zrobi Pani przerwy, ale od razu rozpocznie nowe opakowanie, to ochrona antykoncepcyjna powinna być przez cały czas pełna. Zakładając, że pominęła Pani tylko tą tabletkę i postąpi w wyżej opisany sposób, ryzyko ciąży jest bliskie 0 (tak jakby nie zapomniała Pani o tabletkce).