Poszerzone naczynia żylne do 1 mm w środkowej części przełyku

Witam, w gastroskopii opisano problem "poszerzonych naczyń żylnych do 1 mm w środkowej części przełyku". W związku z dość długim oczekiwaniem do lekarza specjalisty, chciałabym dowiedzieć się, czy jest to objaw do niepokoju. O możliwym leczeniu itd. Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

Badanie powinno być interperotwane razem z objawami pacjenta po zapoznaniu się z całą historią choroby, poszerzone naczynia żylne będą najprawdopodobniej wymagały okresowej obserwacji, moga być początkiem żylaków przełyku lub wariantem normy w Pani przełyku.
Pozdrawiam