Powiększony dół brzucha przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

czy rosnący brzuch od pępka w dol musi oznaczać ciążę ? mam krwawienia z odstawienia jak zawsze. 3 miesiące temu zapomniałam jednej tabletki, przyjęłam ja po 19 godzinach i po 5 dniach uprawiałam seks bez zabezpieczenia. 2 tygodnie po stosunku test ciążowy wyszedł negatywnie. mam sie czym martwic ? prosze o pomoc..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać USG jamy brzusznej. Ciąża jest mało prawdopodobna.