Powtarzanie czynności, rozkojarzenie, budzenie nocne i izolacja od ludzi a nerwica

Witam. Ostatnio męczące stało się dla mnie ciągłe powtarzanie po wielokroć tych samych czynności, ponieważ mam ciągłe wrażenie że ich nie robię na prawdę, a jedynie mi się to wydaję. Nie mogę się skupić na moich zajęciach, ponieważ jestem nadmiernie rozbudzony i rozkojarzony. Często budzę się w nocy, nie mam ochoty nigdzie wychodzić-od dwóch lat nie mam żadnych znajomych. Zajmuje się głownie tworzeniem muzyki, nie pracuje oraz zawaliłem szkołę ale to w sumie sam nie wiem czemu. Czy to nerwica?

Przede wszystkim nie wolno ignorować objawów. Musi Pan zostać rzetelnie zdiagnozowany. Proszę się jak najszybciej umówić na konsultacje do doświadczonego lekarza psychiatry oraz specjalisty psychoterapeuty.

Pana objawy przywodzą na myśl zaburzenie obsesyjno-kompulsywne, nazywane kiedyś nerwicą natręctw. Jest to poważne zaburzenie, dlatego proszę niezwłocznie udać się do psychiatry. Postawi diagnozę i wdroży odpowiednie leczenie.