Poziom cukru w ciąży

Witam!
Jestem w 25 tc. Miałam robiony test obciążenia glukozą 50 g. Wynik po godzinie wyszedł 9,1mmol/l. Moja pani ginekolog skierowała mnie do poradni diabetycznej. Tam dostałam skierowanie na test obciążenia glukozą 75g i wyniki mam następujące: po 60 min 8,49mmol/l a po 120min 9,05mmol/l.

Czy jest możliwe, żeby po 2h wynik był wyższy niż po 1h? Dodam, że cały czas siedziałam grzecznie w laboratorium, żeby wynik nie był zafałszowany. Poza tym został mi przepisany glukometr i mierzę sobie poziom cukru 4 razy dziennie (na czczo, 1h po śniadaniu, 1h po obiedzie i 1h po kolacji) i wyniki wychodzą mi bardzo dobre, bo na czczo ok 82-84mg%, a po posiłkach 102-106mg%, trzymam się diety.
Dlaczego takie wysokie wyniki po glukozie? Czy to znaczy, że będę musiała zażywać jakieś lekarstwa ew. insulinę?! Nikt w rodzinie nigdy nie chorował na cukrzyce.
Z góry dziękuję za odp i pozdrawiam.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Może się tak zdarzyć, że wynik po 2 godzinach jest mniejszy niż ten po godzinie. Wartości Pani glikemii, mierzone samodzielnie za pomocą glukometru, są natomiast bardzo dobre. Oznacza to, że dieta skutkuje i najprawdopodobniej będzie to wystarczająca kuracja. Proszę dalej kontrolować glikemię. Dopiero jeśli stężenie glukozy zacznie rosnąć, mimo trzymania się diety, konieczne będzie włączenie insuliny.
Pozdrawiam serdecznie!