Prawdopodobieństwo ciąży a nieregularne miesiączki

Witam, Ja współżyłam z moim chłopakiem podczas okresu i doszedł we mnie. Jakie jest prawdopodobieństwo że bedzie ciąża.Okres czesto mam nieregularny i najczesciej dostaje go tak w 30 dni po poprzedniej miesiączce.Tym razem powinnam dostać 1-2.12.2013 a dostałam 13.12.2013. Czy jest prawdopodobieństwo że mogłam mieć dni płodne i czy warto udac sie po tabletki 72h dla pewności żeby nie zostać mama.

Lek. Magdalena Pikul

Ryzyko ciąży po stosunku w czasie krwawienia miesiączkowego jest bardzo, bardzo niskie. Decyzja o ewentualnym zażyciu tabletki 72 po należy wyłącznie do Pani, wydaje się jednak że nie ma takiej potrzeby.