Problemy z oddawaniem stolca od urodzenia u 5-latki

Jestem mama 5 letniej dziewczynki ktora juz od urodzenia ma problemy z oddaniem stolca kiedy sie urodzila zaczelo sie w szpitalu stracila 400g na wadze , smółka byla w drugiej dobie oraz ma jakis przyrost przy palcu od stopy jakby szosty palec, lekarze twierdzili ze cos jest z dzieckiem przeszla szereg badan ktore nic nie wykazaly , i twierdza ze corka musi miec diete innego wyjscia nie ma..zaparcia sa dalej i przy tym wlewki juz 3,5 roku , prosze o pomoc jest jakis lekarz ktory pomoze

Co mogłabym zaproponować z zmiana diety: odpowiednia ilość płynów, która powinno dziecko przyjąć (najlepsza woda niegazowana), bo co jeśli mamy odpowiednią ilość błonnika pokarmowego, jeśli nie dostarczamy płynów, masy kałowe stają się jeszcze bardziej suche. Rano na czczo można dać do wypicia wodę przegotowana z miodem lub namaczamy wieczorem śliwki suszone, a rano proszę dać dziecku płyn do wypicia i niech mała zje śliwki. Stopniowo wprowadzamy większą ilość warzyw surowych, (nawodnienie i błonnik pokarmowy). Z diety należy wyłączyć słodycze i smażone produkty, które hamują perystaltykę jelit.