Problemy z oddawaniem stolca u 5-tygodniowego dziecka

witam moja 5 tyg.córka płacze przy robieniu kupki czesto musze jej pomagac lekarz kazal podawac syrop debridat i zrobic lewatywe czy to jest bezpieczne?i kiedy bedzie robiła sama kupki?karmie piersia z diety wykluczyłam juz dawno leko i przetwory mleczne a mimo to dalej ma problem.podaje jej delicol espumisan dodatkowo z zalecen lekarza

Czasem Vit. D (Vigantol w kroplach powoduje zaparcia) proszę spróbować przez kilka dni nie podawać D3 i zobaczyć czy jest lepiej, jeśli nie pomoże to może jest to alergia na mleko więc można spróbować przez kilka dni odstawić od piersi i karmić Nutramigenem .Jeśli będą normalne kupki lub lepsze to można wykluczyć problem z ew. wadą jelita czy odbytu ale jeśli ciągle będą takie problemy to warto zrobić USG brzuszka i ewentualnie skonsultować się z gastrologiem