Problemy z pamięcią 2 miesiące po napaści

Witam. Dwa miesiące temu ja i moje dwie córki (jedna nieletnia druga w 33tygodniu ciąży) zostałyśmy napadnięte. Pierwsze dwa tygodnie były bardzo trudne - czułam się jak dzikus,bałam się wychodzić z domu i być w domu, bałam się o rodzinę i bałam się ludzi. Z czasem powoli było lepiej jednak zauważyłam problemy z pamięcią które przeszkadzają w normalnym życiu a nawet doprowadzają do sytuacji że ciągle wszystko kontroluje po kilka razy. Jestem strasznie sfrustowana i sama nie wiem czy to minie?

Może być to objaw zespołu stresu ostrego. Może pani "przeczekać" aż te trudności miną, lecz wtedy nie wiadomo ile czasu będzie to trwało. Lepszym wyjściem z tej sytuacji będzie spotkanie z psychologiem i przepracowanie, omówienie i pozbycie się trudności tak, by nie wracaly w przyszłości. Pozdrawiam

Witam,
Wspomniane objawy są odpowiedzią na bardzo silny stres, którego Panie doświadczyłyście. Dobrym pomysłem jest podjęcie współpracy z psychoterapeutą, który pomoże Pani odzyskać równowagę i poradzić sobie ze skutkami traumatycznego zajścia.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska