Problemy z wyjęciem wkładki wewnątrzmacicznej

witam mam problem z wyciągnięciem wkładki antykoncepcyjnej ponieważ prawdo podobnie mam za krótką nitkę 5 razy próbowano bez skutecznie a sposób wyciągnięcia wkładki wyglądał tak jak zwykłe badania ginekologiczne tylko z użyciem długiej pęsety, i jeden raz dzień przed próbą wyciągnięcia zażywałam 2 tabletki dopochwowo o nazwie Cytotec 200mg i niestety też sie nie udało. mieszkam za granicą i chciała bym się dowiedzieć w jaki sposób można ją usunąć i jaki jest koszt takiego zabiegu w Polsce

Szanowna Pani!

Jeżeli nie uda się wyjąć wkładki rozszerzając tylko kanał szyjki macicy, to trzeba wykonać wyłyżeczkowanie jamy macicy -wtedy wkładka zostanie usunieta.
Koszt takiego zabiegu to około 1500 zł.

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka