Problemy ze wzrokiem - czy przyczyną może być torbiel przegrody przezroczystej?

Ostatnio miałem problemy ze wzrokiem - stwierdzono obrzęk w polu siatkówki - po podaniu sterydów po jednym dniu obrzęk zniknął. Moje niedowidzenie nie było już pierwszy raz, do tej pory to ignorowałem. Tym razem było bardzo intensywne w lewym oku, które jest zdrowe, było to również odczuwalne w prawym oku, lecz łagodniejsze. Cierpię od kilku lat na bezsenność, odczuwam bóle prawej ręki i nogi z jednoczesnym ich drętwieniem. W badaniu MR stwierdzono boczne, widoczne, drobne, pojedyncze ogniskowe zmiany o charakterze degeneracyjno-demielinizacyjnym o naczyniu pochodnym średnicy do 3 mm. Mam pytanie, czy torbiel ma wpływ na moje dolegliwości? Czy czeka mnie wizyta u neurochirurga? Bardzo proszę o szybką odpowiedź, za co z góry serdecznie dziękuję. Norbert.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wspomniane przez Pana objawy nie są typowe dla występowania torbieli przegrody przezroczystej.
Zwykle objawiają się wzmożonym ciśnieniem śródczaszkowym, asymetrią struktur mózgu, zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych.
Nie napisał Pan, czy jest pod stałą opieką neurologa. Konieczne jest bowiem wykonanie specjalistycznego badania neurologicznego. Lekarz obiektywnie oceni Pana stan kliniczny, a następnie zleci odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam.