Promieniujący ból w okolicy lędźwiowej i żółty kolor moczu przy guzie wątroby

Witam, od kilku dni mam bóle w okolicy lędźwiowej promieniujące do środka pleców oraz pod łopatki.Ból jest ciągły.Do tego dochodzi dziwny ból w prawym boku.Przy dotyku boli mnie ostatnie żebro w konkretnym miejscu.Do tego niepokoi mnie mój mocz.Rano jest koloru pomarańczowego, a później mimo iż dużo piję (3 szkl herbaty rano) mocz ma nadal kolor wyraźnie żółty.Wczoraj lekarz przepisał mi Nimesil.Czy objawy mogą być niepokojące?Mam wykrytego guza wątroby(gruczolak lub naczyniak). Dziękuję

Bez bezpośredniego badania trudno mi określić co konkretnie Panu dolega, czym spowodowane są te objawy. W przypadku ciemno-żóltego moczu można podejrzewać żółtaczkę na tle jakiegoś zaburzenia funkcji wątroby (np. na skutek guza jak w Pana przypadku). Warto byłoby więc wykonać badania laboratoryjne krwi np. ASPAT, ALAT i bilirubinę całkowitą oraz badanie ogólne moczu. Bóle być może są związane z neuralgią nerwów międzyżebrowych (samoistnym podrażnieniem nerwów) lub związane z patologią w zakresie wątroby lub dróg żółciowych. O odpowiednim postępowaniu i diagnostyce musi zadecydować lekarz prowadzący.

Witam, każdy z objawów, które Pan podaje, może mieć kilka przyczyn - ich diagnozowanie w ramach konsultacji "internetowej" spowoduje, być może, błędne wnioski, sprowadzi niepotrzebne niepokoje i stressy. Proponuję - LEKARZ RODZINNY, lekarz, który "zajmuje się" Pańską wątrobą mogą (o ile jest taki), dalsza właściwa diagnostyka i wyjaśnienie przyczyn objawów i dolegliwości. Pozdrawiam RH