Proszę o interpretację wyników 5-letniego chłopca

OB 13 mm, WBC - 10.2, NEU - 7.27 (71.6%), LYM - 2.51(24.8%), MONO - 0.225 (2.21%), EOS - 0.094 (0.927%), BASO - 0.055 (0.542%), RBC - 4.85, HGB - 12.3, HCT - 36.4, MCV - 75.0, MCH - 25.5, MCHC - 33.9, RDW - 16.8, PLT - 406, MPV - 7.87, białko CRP - 5. Mały ma od kilku miesięcy powiększone węzły chłonne na szyi, za uszami i wciąż ich przybywa.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W podanych badaniach zwraca uwagę zwiększony odsetek neutrofilów w rozmazie krwinek białych. Nie ma jednak powodu do obaw, gdyż bardziej miarodajnym wskaźnikiem zwiększonej produkcji neutrofilów jest ich stężenie w liczbach bezwzględnych, a to mieści się w normie. Pozostałe parametry morfologii krwi są prawidłowe. Występuje również umiarkowane podwyższenie OB, które nie ma znaczenia klinicznego , gdyż bardziej wiarygodny wskaźnik stanu zapalnego CRP jest prawidłowy . Powiększenia węzłów chłonnych w obrębie szyi może być związane z wieloma schorzeniami zapalnymi toczącymi się w obrębie jamy ustnej, zębów, górnych dróg oddechowych, ucha, szyi, w celu identyfikacji przyczyny zalecam wizytę u pediatry.