Proszę o interpretację wyników mojego wnuka (2-latka)

Morfologia: RBC erytrocyty 4,25, HCT hematokryt 32,7%, MCV 77,0 fL, RDW 15,7%, HGB 11,8, MCH 28,0 pg, MCHC 36,1 g/dL, PLT 298, MPV 7,7, WBC leukocyty 5,6, LYMPH 4,0, MID  0,30, GRA 1,3, LYMPH% 72,0, MID% 5,0, GRA%  23,0. Mocz - ciężar wlaściwy 1,005, urobiliongen + mikroskopowa analiza osadu: nabłonki wielokątne - pojedyncze; krwinki biale: pojedyncze; flora bakteryjna: pojedyncze. Nie wiem, czy to coś poważnego i chcę mieć pewność - dziękuję.

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Przytaczane wyniki morfologii krwi znajdują się w granicy normy dla wieku wnuka. Żaden z parametrów nie wskazuje na toczący się ewentualny proces chorobowy. W przypadku badania ogólnego moczu z analizą mikroskopową zastanawiające mogą być pojawiające się nabłonki wielokątne, leukocyty oraz flora bakteryjna. Mogą one wskazywać na proces zapalny w układzie moczowym.

Niestety, nie posiadam informacji na temat przyczyn wykonania przytaczanych badań, towarzyszących objawów, ewentualnego poprzedniego leczenia, dlatego też nie jestem w stanie udzielić dokładniejszej odpowiedzi.

Na tę chwilę uważam, że wyniki te nie wskazują na żadną poważną chorobę. Proszę zachować spokój.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.