Przerost blaszki wewnętrznej kości czołowej i leczenie psychiatryczne

Kobieta 58 lat od ok. 5 lat leczona psychiatrycznie z powodu apatii, zgłaszania bóli kostnych w różnych miejscach,braku chęci do pracy i obawy samotności.Leczenie w szpitalu psych. nie przynosi poprawy- zażycie dużej ilości leków.W badaniu TK z lipca przerost blaszki wewnętrznej kości czołowej - co to oznacza? W karcie ze szpitala lekarz wskazuje na obecność strukturalnych dysfunkcji mózgowych w obrębie OUN. Do jakiego lekarza się udać? Jak pomóc kobiecie, która stała się niezaradna? Danuta.

Witam,
od strony psychologicznej niewatpliwie taka osoba wymaga całodobowej opieki osób trzecich,o którą mozna w ramach nieodpłatnych świadczeń NFZ i otrzymywać z tego tytułu pomoc finansową dla opiekuna.Prosze również zapytać w siedzibie NFZ o dzienne oddziały rehabilitacyjne oraz pomoc neuropsychologa,albo psychoterapeuty wspomagającego procesy poznawcze i motywacyjne,gdyż tu istotne jest wzbudzanie nadziei.Są także formy wsparcia/grupy/dla opiekunów takich osób i zapewne trzeba zasięgnąc informacji w NFZ albo w sieci,ew.samemu założyć stowarzyszenie zajmujące się podobnym tematem.Jeżeli potrzeba dalszych informacji ,prosze pisać.
Pozdrawiam serdecznie.

Jeśli lekarz jako przyczynę trudności określił zaburzenia w obrębie OUN możliwa jest dalsza pomoc neurologiczna i psychiatryczna w ośrodkach o podobnym profilu. Warto zatem skonsultować się z neurologiem oraz psychiatrą.