Przerost blaszki wewnętrznej kości czołowej i leczenie psychiatryczne
Kobieta 58 lat od ok. 5 lat leczona psychiatrycznie z powodu apatii, zgłaszania bóli kostnych w różnych miejscach,braku chęci do pracy i obawy samotności.Leczenie w szpitalu psych. nie przynosi poprawy- zażycie dużej ilości leków.W badaniu TK z lipca przerost blaszki wewnętrznej kości czołowej - co to oznacza? W karcie ze szpitala lekarz wskazuje na obecność strukturalnych dysfunkcji mózgowych w obrębie OUN. Do jakiego lekarza się udać? Jak pomóc kobiecie, która stała się niezaradna? Danuta.

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam,
od strony psychologicznej niewatpliwie taka osoba wymaga całodobowej opieki osób trzecich,o którą mozna w ramach nieodpłatnych świadczeń NFZ i otrzymywać z tego tytułu pomoc finansową dla opiekuna.Prosze również zapytać w siedzibie NFZ o dzienne oddziały rehabilitacyjne oraz pomoc neuropsychologa,albo psychoterapeuty wspomagającego procesy poznawcze i motywacyjne,gdyż tu istotne jest wzbudzanie nadziei.Są także formy wsparcia/grupy/dla opiekunów takich osób i zapewne trzeba zasięgnąc informacji w NFZ albo w sieci,ew.samemu założyć stowarzyszenie zajmujące się podobnym tematem.Jeżeli potrzeba dalszych informacji ,prosze pisać.
Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli lekarz jako przyczynę trudności określił zaburzenia w obrębie OUN możliwa jest dalsza pomoc neurologiczna i psychiatryczna w ośrodkach o podobnym profilu. Warto zatem skonsultować się z neurologiem oraz psychiatrą.