Przerwa 7 dniowa przy mikropigułce

Dzień dobry, mam pytanie. Po porodzie lekarz zapisał mi mikropigułkę A***. Nie czekając na okres po ok 8 tyg. od porodu zaczęłam 1-sze opakowanie. Niestety lekarz nie poinformował mnie, a ja nie doczytałam na ulotce, że nie robi się 7 dniowej przerwy (jak to robiłam przy M***). Po 7 dniowej przewie zaczęłam nowe opakowanie. Proszę o informacje, od kiedy jestem chroniona? Czy muszę czekać do skończenia opakowanie? Nadmienię że dzisiaj biorę 9 tabletkę z nowego opakowania. Z góry dziękuję za pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Rzeczywiście stosując preparat zawierający wyłącznie progestagen nie należy robić przerw między kolejnymi opakowaniami. W przypadku zachowania 7 -dniowej przerwy przed rozpoczęciem kolejnego opakowanie zalecane jest stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych (prezerwatywy) przez pierwszych 7 dni nowego opakowania. Jeśli w czasie nieprawidłowego przyjmowania preparatu dochodziło do stosunków płciowych zalecane jest wykonanie testu ciążowego.