Przybranie na wadze pomimo zdrowszego odżywiania

Mam 32 lata ważyłam ok 62 kg moja waga była w zasadzie stabilna, w ostatnim roku przytyłam 10 kg. Moja aktywnosć życiowa nie zmieniła się, myślę że też jem trochę zdrowiej. Wcześniej często jeździłam na delegacje więc śniadania hotelowe jadalam obfitsze, do tego dochodziły poczęstunki w postaci słodyczy. Teraz gotuje sama, wlaściwie nie jadam mięsa (ew średnio raz na 2 tyg) nie jadam slodyczy. Nie wiem co sie dzieje, nie zmieniłam zasadniczo nawyków a tyje dość szybko.

Dzień dobry :)

Proszę wykonać badania w kierunku diagnostyki niedoczynności tarczycy/Hashimoto: TSH, fT3, fT4 oraz przeciwciała anty-TPO i anty-TG. Zaburzenia funkcjonowania tarczycy mogą skutkować szybkim przybieraniem na masie ciała.

Należy też dokładnie przyjrzeć się diecie, ocenić prawidłowość udziału poszczególnych produktów w jadłospisie. W tym celu najlepiej będzie skonsultować się z dietetykiem, który pomoże i skoryguje ewentualne błędy żywieniowe.

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zacząć od diagnostyki :
pełny profil tarczycowy z A-TPO i a-Tg, cukier i insulina na czczo i po obciążeniu, morfologia z OB, poziom kwasu moczowego. Warto też odwiedzić dietetyka który zrobi ocenę sposobu zywienia.

Pozdrawiam