Przyspieszone bicie serca podczas wykonywania niektórych czynności

Pytanie do psychologa. Witam. Jestem mężczyzną, 24 l. Mam taki problem, że podczas wykonywania niektórych czynności występuję u mnie przyspieszone, bicie serca, drżący głos i drżenie rąk, a czasami karku i głowy. Chodzi tutaj o sytuacje występów publicznych, składanie życzeń osobom spoza rodziny, czy wizytę u lekarza. Przed wizytą gości czuję napięcie. Ciekawą sytuacją jest też picie z kieliszka ponieważ obserwuję te same objawy (nie mam problemów z alkoholem). Czy to może być fobia społeczna?

Tak, może być. Proszę zgłosić się o psychologa (najlepiej nurtu poznawczo-behawioralnego), z którym podejmie Pan współpracę i terapię. Pozdrawiam

Witam Pana. Z perspektywy odległości, z brakiem kontaktu bezpośredniego z Pana opisu mogę wnioskować, że chodzi o reakcję na stres. Proszę nie stawiać sobie diagnozy samodzielnie, za pomocą internetu. Niezbędny jest bezpośredni kontakt ze specjalistą, dzięki któremu zostanie postawiona diagnoza i zastosowane adekwatne do niej leczenie. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/