Przyspieszony puls serca

Witam mam 20 lat i zauważyłem taki problem w zdrowiu mam trochę przyśpieszony puls serca nieraz jak wstaje to zakręci mi się w głowie.Proszę o pomoc.

Witam,
myślę że nie ma powodów do niepokoju.
Proszę nie wstawać gwałtownie z pozycji leżącej po długim leżeniu - zwykle może się kręcić w głowie z uwagi na szybki odpływ krwi z mózgu.
W razie niepokoju można mierzyć sobie ciśnienie, tętno w warunkach domowych 3xdobę i wykonać EKG u lekarza POZ.

Pozdrawiam serdecznie!
pozdrawiam