Reakcja na stres u osób zdrowych a osób z chorobami tarczycy

Witam Jest jakaś różnica w reakcji na stres i inne bodźce u osób zdrowych i mających problemy z powodu zmian czynnych hormonalnie np. guzkach endokrynnych, guzie chromochłonnym i przyzwojakach czynnych, nadczynności kory nadnerczy z zwiększonym wydzielaniem kortyzoku?. Bardzo dziękuje za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Takie osoby mają tendencję do nadmiernej odpowiedzi organizmu na stres. Mogą pojawić się objawy jak nadmierne pocenie, drżenie kończyn, niepokój, odczucie kołatania serca. W sytuacji nadmiernej produkcji kortyzolu pojawić się mogą zaburzenia odporności i gospodarki lipidowej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witam Pana Serdecznie,

U osób mających choroby tarczycy, pojawia się nadwrażliwość organizmu na stres - z towarzyszącymi objawami kołatania serca, drżenia rąk, nadmiernego pocenia się i ogólnego niepokoju.

Z pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej