Pocenie się a stres

Od trzech tygodni poce sie nie milsiernie,poprzednio przeszlam nie samowity stres .Zmarla moja mama.Czy moze miec to zwiazek ze stresem

witam,
jak najbardziej nadmierne pocenie się, może być oznaką fizjologiczną napięcia emocjonalnego. Często jest tak, że w momencie kryzysowym nasz organizm się bardzo mobilizuje, żeby poradzić sobie z trudnością, ale gdy tylko powoli adoptujemy się do sytuacji po kryzysie to organizm nasz, powoli odreagowuje stres.

zalecam odpocząć w formie, którą Pani preferuje, poszukać wsparcia wśród rodziny lub przyjaciół. Jeśli objawy będą się utrzymywały, to dobrze by było pójść na konsultację do psychologa, bo może tez okazać się, że nie do końca przeżyła Pani żałobę po stracie mamy.

pozdrawiam i życzę spokoju