Różnica w obwodzie kończyn dolnych - co mi jest?

WITAM, MAM 36 LAT, JESTEM MĘŻCZYZNĄ. MAM DZIWNĄ DOLEGLIWOŚĆ: OTÓŻ UDO I ŁYDKA SĄ WIĘKSZE W OBWODZIE O 3 CM (noga lewa) NIŻ W PRAWEJ NODZE. ZGŁOSIŁEM SIĘ Z TYM DO LEKARZA PIERWSZEGO KONTAKTU. LEKARZ PODEJRZEWAŁ ZAPALENIE ŻYŁ GŁĘBOKICH - USG DOPPLER WYKLUCZYŁO PODEJRZENIA. POTEM LEKARZ KAZAŁ WYKONAĆ MORFOLOGIĘ, MOCZ I RTG DOLNEGO ODCINKA KRĘGOSŁUPA (ZWĘŻENIE KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO L5\S1). MORFOLOGIA I MOCZ - WYNIKI BARDZO DOBRE. ZBADAŁ MNIE, SPRAWDZIŁ CIŚNIENIE KRWI I STWIERDZIŁ, ŻE NIE WIE CO MI JEST. NOGA NIE BOLI, ALE CZUJĘ, ŻE JEST Z NIĄ COŚ NIE TAK - JAKBY BYŁA NABRZMIAŁA I ZMĘCZONA. WYDAJE MI SIĘ, ŻE DUŻY PALEC LEWEJ NOGI ZROBIŁ SIĘ CHUDSZY. NIE MOGĘ DŁUGO CHODZIĆ, BO TA NOGA SZYBKO SIĘ MĘCZY. ZACZĘŁO SIĘ TO JAKIEŚ 10 MIESIĘCY TEMU. BARDZO PROSZĘ O PORADĘ, DO JAKIEGO SPECJALISTY SIĘ UDAĆ? Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDŹ.

Redakcja abcZdrowie

Witam. Bez możliwości przeprowadzenia wywiadu, a przede wszystkim bezpośredniej oceny problemu nie sposób postawić, a nawet sugerować diagnozy. Niezwykle istotny jest wygląd skóry, jej napięcie, ucieplenie, występowanie zmian troficznych etc. Pisze Pan, iż badanie USG nie potwierdziło zapalenia żył, jednak nie mam pewności czy wynik był w 100% prawidłowy. Wydaje się zatem zasadna konsultacja chirurga naczyniowego. Zmiany w kręgosłupie mogą powodować dolegliwości bólowe, zaburzenia czucia, mrowienia, drętwienia etc. w obrębie kończyny dolnej.
Pozdrawiam