Rozpoczęcie doustnej antykoncepcji hormonalnej

Witam. Zaczynam brać tabletki antykoncepcyjne. Okres dostałam wczoraj o godz. ok 17:30, a pierwszą tabletkę zażyłam rano o 10godz. Nie minęło 24h. Nie jestem pewna jak mam traktować dzień okresu. Mam liczyć to jako już drugi dzień okresu, czy nadal jako pierwszy. Po 7dniach można współżyć zabezpieczając się tylko tabletkami, czy nie jest to do końca pewna metoda w moim przypadku? Nie mogę skontaktować się teraz z moim lekarzem, więc jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziekuje.

Witam serdecznie. W obecnej sytuacji należałoby potraktować to jako opóźnienie przyjęcia tabletki i stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. Jest to działanie prewencyjne.