Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a skuteczność antykoncepcji

witam, jeżeli przekrocze 12-godzinne opóźnienie zażycia tabletki antykoncepcyjnej, co w takiej sytuacji powinnam zrobić? Wziąć na następny dzień o wyznaczonej godzinie? Czy to jakoś źle wpłynie na antykoncepcje?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zapomnianą tabletkę należy przyjąć bez względu na opóźnienie, nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch na raz. Warto jednak w takiej sytuacji zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień.