Rozpoczęłam przerwę w braniu tabletek dzień wcześniej. Kiedy zacząć nowe opakowanie?

Witam. Biorę tabletki N*** i w czasie przyjęcia 7 tabletki z opakowania po 3,5h wystąpiła u mnie biegunka. Po biegunce przyjęłam kolejną tabletkę z opakowania. Teraz nie wiem, jaką długą przerwę mam zrobić między kolejnym opakowaniem, ponieważ tabletki brałam przez 20 dni, a nie przez 21 dni. Zatem, czy zrobić normalną przerwę siedmiodniową? Bardzo proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przerwa nie może być dłuższa niż 7 dni. Oznacza to, że może Pani rozpocząć nowe opakowanie najpóźniej dzień wcześniej niż zwykle, ponieważ rozpoczęła Pani dzień wcześniej przerwę.