Ryzyko zajścia w ciążę przy Daylette

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Daylette i dzis jestem w trakcie brania 4 tabletki placebo. Od jutra zaczynam nowe opakowanie. Dziś jestem jednak zmuszona wziąść antybiotyk Doxycyclinum TZF ze względu na infekcje wirusową. W czwartek doszło do stosunku. Moje pytanie brzmi czy istnieje ryzyko zajścia w ciąże? Czytałam ze wcześniej wymieniony antybiotyk obniża skuteczność antykoncepcji. I czy w związku z tym może lepiej zacząć nowe opakowanie z tabletkami aktywnymi dla pewności?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
może Pani rozpocząć antybiotyk zgodnie z zaleceniem lekarza. Nie powinno dojść do obniżenia ochrony przed ciążą. Proszę pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu podczas trwania antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.